Kāpēc zināt čakras?

Kāpēc pētīt čakras? Jo čakru sistēma ir nenovērtējams rīks sevis izpratnei, analīzei un attīstībai. Tas nav par to, ka Tevī kaut kas ir slikti un tam vajadzētu būt labāk – drīzāk par to, ka Tu iegūsti enerģiju karti, caur kuru saprast sevi kā veselumu: ķermeni, prātu, emocijas un Dvēseli. Tava cilvēka daba (dizains, ieradumi un inteliģence) ir atkarīga no Tavas enerģijas.
- Pētot čakras Tu izpratīsi savas enerģijas dabu un to, kā Tu savu enerģiju izmanto (vai vari izmantot pilnvērtīgāk).
- Strādājot ar čakrām, Tu aktivizēsi savu potenciālu (arī neapzinātos, apslēptos talantus, spējas, prasmes un dāvanas).
Tradicionālajos jogas tekstos, čakras iedala apakšējās (1., 2., 3.) un augšējās (5., 6., 7.). Kundalini jogā apakšējās čakras mēs saucam par apakšējo trijstūri.
Apakšējais trijstūris
Gana bieži apakšējais trijstūris tiek “pazemināts” savā vērtībā un morāles standartos, taču apakšējais trijstūris ir vitāls cilvēciskās dzīves aspekts, bez kā nebūtu iespējama cilvēka fiziska funkcionēšana. Tas rezonē zemākās, lēnākās vibrācijās, nekā augšējais trijstūris un līdz ar to palīdz mums nospraust robežas, izpaust savas vajadzības, kaisles, noteikt limitus un manifestēt fiziskajā pasaulē. Vēl šīs lēnākas frekvences palīdz izpaust mūsu instinktus, emocijas un sajūtas fiziskajā ķermenī. Tikai caur šīm čakrām Tu vari iemācīties cēloņu un seku likumu jeb mācīties no savām pieredzēm, kļūdām, eksperimentiem, neveiksmēs un uzvarām – vienalga, ar pozitīvu zīmi vai negatīvu. Mūs jau no mazotnes mudina kategorizēt rezultātus (jeb darbību sekas) labos, sliktos, kļūdās, veiksmē utt. Taču tās visas ir vienkārši pieredze, kas palīdz iepazīt un attīstīt apakšējās čakras un caur to, savukārt, identificēt un apmierināt mūsu katra personīgās vajadzības, nostiprināt savu identitāti un izpaust savu unikalitāti.
Augšējais trijstūris
Jo augstāk kāpjam, jo augstākā vibrācijā čakra kustas. Augšējās čakrās mēs varam pieredzēt Visuma enerģiju un atmosties esībai bez robežām vai dalīšanas. Tas nozīmē, ka attīstot augšējās čakras, Tu vari sākt apzināt to, kas vispār Visumā ir iespējams – apzināt savu Dievišķo dizainu, patieso dabu un sava cilvēciskā ceļojuma jēgu. Tevi vairs neierobežo šaurs skatījums uz sevi kā indivīdu, kur Tu esi francūzis, grāmatvedis vai vieglatlēts, bet dziļi sakņojusies izpratne, ka katra Tava rīcība ietekmē krietni vairāk, nekā tikai tavu personīgo dzīvi. Sākot nodarboties ar garīgām praksēm, cilvēks bieži krīt kārdinājumā attīstīt tikai augšējās čakras (kā piemēram intuīciju), taču būšana augšējās enerģijās ir neharmoniska bez stabiliem pamatiem.
Kur paliek sirds?
Sirds centrs ir mīlestība un līdzjūtība – tas ir tilts starp apakšējo un augšējo trijstūri. Bieži saka “Seko sirdij!” un taisnība vien ir. Jo sirds caur līdzjūtību un mīlestību pavada mūsu zemes darbus, izvēles un rīcības, bagātinot tos ar intuīciju, viedumu un patiesu pazemību. Apakšējās čakras tiek saistītas ar Zemes enerģiju, sievišķo spēku un radīšanu. Augšējās čakras, savukārt, saistās ar garu, ar vīrišķo spēku un apgaismību. Tikai abu mīlestības pilnā kopībā un veselumā, cilvēciskā Esība var iegūt jēgu.
Kā līdzsvarot čakras?
Čakru sistēma ataino cilvēka psihes anatomiju. Studējot čakras, Tu sāc saprast to, kas esi Tu. Katrai čakrai ir savs spēks, savas mācībstundas un savas dāvanas. Tāpēc katra čakra jāatīsta atsevišķi – lai tām mijiedarbojoties Tu sevi jūti kā veselumu. Katrai čakrai jāfunkcionē par sevi. Piemēram, klintij ir sava, zemāka vibrācija, bet taurenim – sava, augstāka. Neviena no tām nav ne labāka, ne sliktāka par otru: tās katra ir unikāla sevī. Būtiski ir tas, ka klints vibrē kā klints, bet taurenis – kā taurenis, tieši tāpat Tev jāvibrē kā Tev, skaidri, tīri un rezonējot ar savu patiesību.
Tu vari izmantot savu racionālo prātu, lai caur tādām zinātnēm kā psiholoģija un socioloģija pētītu savu uzvedību un vērotu gan sevi, gan citus mijiedarbībā. Un tad ņemt palīgā jogu un atklāt sevi caur sevis paša pieredzi. Jogu tehnikas palīdz trenēt prātu skatīties plašāk un dziļāk – aiz prāta dualistikskās dabas, aiz šaubām, aiz konflikta un emociju svārstībām. Zināšanas ir diskutējama un apstrīdama, taču tava pieredze iekš tevis paša ir nenoliedzama. Joga palīdz trenēt mieru, harmonizējot prātu. Tur, kur ir miera trūkums, ir iekšējais dialogs, nepacietība un emocionāla apsēstība.
Šajā rudens/ziemas sezonā mēs svētdienu rītus veltīsim čakru studijām:
- caur jogas zināšanām izpratīsim čakru sistēmu un darbības principus (mēs iesim dziļāk, nekā tradicionāli un izpētīsim 9 pamata čakras)
- vingrināsim ķermeni, lai izkustinātu enerģiju un kaldinātu veselīgu templi savai Dvēselei
- izmantosim elpu, lai spēcinātu nervu sistēmu, nomierinātu prātu un līdzvsarotu emocijas
- skandēsim mantras, lai atbrīvotu iestagnējušoes ieradumus un radītu jaunus – lai Tu vari dzīvot un piesaistīt augstākā vibrācijā
- peldēsim gonga skaņās, sajūtot šo Dievišķo instrumentu vēl dziļākai sajūtu pieredzei un dziedināšanai
Savu pirmo apmeklējumu vari rezervēt šeit.
1 komentārs pievienots Kāpēc zināt čakras?