Ko darīt, ja jūtu dusmas jogā?

Bieži vien, atraisot iestagnējušo enerģiju, slūžas paveras un neērto emociju, sāpīgo atmiņu un netīkamo domu plūdi nāk ārā no maisa, tāpēc mums jāzina – ko darīt, ja jūtam dusmas jogā? Kā salīdzināja viens no maniem skolotājiem – emocijas ir kā ievainoti pacienti, kas gadiem sēdējuši slimnīcas uzņemšanas nodaļas uzgaidāmajā telpā un nu beidzot piedzīvo savu uznācienu. Vai Tu viņus atgrūstu? Nē taču! Tāpēc ar emocijām mēs rīkojamies tāpat – pieņemam, apskatam, izpētam, ārstējam, palaižam.
Kāpēc Tu jūti emocijas?
Katra emocija, ko piedzīvojam ir šeit, lai mums kalpotu – lai parādītu kur un kādā apjomā nepieciešama dziedināšana. Jogā apspiesto emociju izlāde var notikt caur dusmām, trīcēšanu, bailēm, asarām vai pat vēlēšanos celties kājās un skriet prom ko kājas nes. Mūsu spēks atklājas tad, kad sajūtam intrigu, interesi izpētīt to, kas aiz šīs emocijas stāv. Kad dodam sev atļauju just, kad turpinam padziļināt savu elpu, atklājot arvien jaunus šīs emocijas slāņus, kamēr tie izšķīst un ienāk miers. Tā ir drosmīga sevis mīlēšana – ne tikai uzkāpt un atraisīt, bet arī izstrādāt un palaist.
Un ja dusmu nav?
Daļai no mums dusmas var šķist neesošas (varbūt nepieejamas, neatpazītas). Emociju apspiešana cilvēkam nav dabiska, bet gan iemācīta reakcija – citreiz, lai nebūtu neērts, citreiz “mīļā miera labad”, citreiz tāpēc, ka kādā dusmu izpausmes mēģinājumā gadījies “atrauties”. Šādā gadījumā, protams, emocijas izpaužas krietni lēnāk, taču apņēmīgi ceļu ejot, tās nāk. Galvenokārt tās nāk tāpēc, lai Tu varētu būt Tu – sevis patiesākā, autentiskākā versija, caur kuru dzīvot savu dzīvi pilnīgi.
Kā mācāmies Dusmu kursā, dusmas pareizās devās un laikā, spēj sniegt mums fantastisku spēka lādiņu, lai sevi pasargātu, sniegtu iedvesmu vai vairotu labsajūtu.
Ko darīt ar dusmām?
Pieņemt tās, tāpēc, ka līdz ar pieņemšanu, izdzīvošanu un palaišanu nāk milzīgs atvieglojums. Atvieglojumu radi Tu pati, atbildot uz savas Dvēseles izteiktu vajadzību. Atkal jau – katrai emocijai ir jēga, mērķis un nozīme. Dusmas Tu jūti tad, kad Tavi spārni ir tikuši aplauzti, robežas pārkāptas un radošums apslāpēts vai apstādināts. Nav svarīgi – Tu to izvēlējies pati vai nodarīja kād cits. Mācoties izstrādāt emocijas, Tu apgūsti sevis dziedināšanu. Kad emocijas ir savu darbiņu pabeigušas, Tu jutīsi arvien pieaugošu miera sajūtu.
Idejas, kā Tu vari sevi atbalstīt emociju izstrādē:
- pielāgojot ēdienkarti (mazāk skābu, sāļu un pikantu, vairāk saldu, rūgtu un sazemējošu ēdienu un garšu)
- ej dabā (pastaigājies peldi, brauc ar velo)
- rakstot (meklēt atbildes sevī)
- sarunājies ar draugiem
- izmanto jaudīgās tehnikas no Dusmu kursa
- uztaisi aknu atslodzi
- fiziski kārtīgi izkusties
- NEPĀRFORSĒ! ej soli pa solim
- elpo dzesējošas elpas
- spēcini nabas punktu
- baudi masāžu
- sazemējies (šis, starp citu ir kritiski svarīgi it sevišķi tad, ja esam krietni aizrāvušies ar garīgumu – ja Tu ikdienā meditē, tad fiziski izaicinoša prakse Tev ir vienlīdz svarīga dzīvei ar abām kājām uz Zemes – lai ikdiena nekaitinātu)