Kā iemācīties meditēt un ar ko sākt

Ar ko sākt, kā iemācīties meditēt un kā ieviest meditāciju savā ikdienā?
Vai zināji, ka meditācija sievietei ir dabiska, teju iedzimta spēja līdzsvara atjaunošanai un sevis dziedināšanai? Tas ir veids, kā sieviete var pieslēgties savam iekšējam enerģijas rezervju un Vieduma avotam, lai dzīvotu vēl harmoniskāk, mierpilnāk un jaudīgāk.
1. Izvirzi mērķi un definē nodomu
Lai meditācijas prakse izdotos un Tev to soli pa solim izdotos ieviest savā ikdienā, vispirms, atrodi savu mērķi. Ko Tu vēlies sansiegt? Kas ir tas, uz ko Tu tiecies? Kas ir tās zvaigznes, ko vēlies nocelt no debesīm? Kas ir tie izaicinājumi, ko lūkojies pārvarēt savā ikdienā? Tā var būt dzīve lielākā mierā, negatīvo domformu maiņa, dziedināšanās no traumām, attiecību uzlabošana, karjeras mērķu sasniegšana, atkarību atmešana un vēl citi iemesli. Piesēdi, un apdomā, uz ko Tu tiecies, lai zini, kāpēc Tu apzināti sāc veidot meditācijas ieradumu. Ja mēs nezinām savu motivāciju, tad ir grūti turpināt, it sevišķi tad, kad gadās sastapties ar negaidītiem izaicinājumiem, kas, tāpat kā galvu reibinošas atziņas, gadās katra meditētāja ceļā.
2. Esi gatava pārmaiņām
Turpinot savu praksi, pārmaiņas ir neizbēgamas. Taču tas, ko es gana bieži novēroju jaunajos jogotājos, ir nevēlēšanās vai baidīšanās no pārmaiņām. Bieži tāpēc, ka “zināms ienaidnieks ir labāk, nekā nezināms draugs”. Mēs esam tik ļoti saraduši ar dzīvi hroniskās sāpēs, paredzamiem sadzīves strīdiem un ierastiem, lai gan netīkamies ieradumiem.
Taču ļaujoties ikdienas meditācijai, Tev drīz vien izdosies novērot dziļu transformāciju, kas notiek iekš Tevis. Tu pieredzēsi garīgo izaugsmi caur savu atmiņu dziedināšanu, arvien vairāk novērtējot mirkli – brīdi šeit un tagad. Meditācija noņem plīvuru, ar kuru ik dienu mēģinām apslēpt to, kam mums nepietiek jaudas. Un reizē iedvesmo pieņemt sev labākus, drosmīgākus un harmoniskākus lēmumus. Regulāra meditācijas prakse transformēs un uzlabos Tavas dzīves kvalitāti!
3. Iekārto savu vidi, kur meditēt
Protams, Tu vari meditēt jebkurā laikā un vietā. Taču tas, kas Tev var palīdzēt sākumā, ir īpaša meditācijas vietas iekārtošana, kurā jūties atbalstīta un vari savu pieredzi baudīt. Tas, kas mums enerģētiski nodrošina vislabāko pieredzi, ir prakse tīrā, ar lietām, niekiem un krāmiem nepiepildītā vietā. Atrodi savā dzīves telpā stūrīti, kurā veiksi savu praksi. Novieto tur ziedus, sveces, kādu attēlu vai izrakstītu citātu – jebko, kas Tevi iedvesmo. Tā, lai arī ikdienā garām ejot šim stūrītim, Tu sajūti patīkamu pacilātību. Jo biežāk tajā praktizēsi un tīrāku turēsi no visa cita, jo īpašāka šī vieta Tev kļūs. Tev gribēsies tajā atgriezties atkal un atkal, un noskaņošanās praksei kļūst arvien vienkāršāka. Šī iemesla dēļ es parasti meditācijai neiesaku izvēlēties gultu, jo gulta mums dabiski asociējas ar vietu, kur ļauties dziļam, atjaunojošam miegam.
4. Izvēlies un ieplāno laiku
Ja iespējams, tad mēģini meditāciju apņemties pildīt konkrētā laikā. Lai arī ķermeņa bioritmā tā sāk ierakstīties kā ieradums. Jo regulārāka ir mūsu prakse, jo dziļāka meditācijas pieredze un acīmredzamāki ieguvumi mums pašām. Es iesaku sākt ar 11 minūtēm dienā. Padomā, vai tiešām Tev nav pieejamas 11 minūtes dienā, ko veltīt sev – vai tas būtu no rīta pamostoties, vakarā pirms došanās pie miera, vai pa dienu, kamēr mazulis guļ diendusu. Jā, šajās 11 minūtēs Tu vari paspēt sadarīt arī jebko citu. Bet vai tiešām Tev nav 11 minūtes, ko ieguldīt savā labsajūtā un sava mērķa sasniegšanā? Uztver to kā investīciju!
Atvēli šo laiku tikai sev, noliec telefonu malā, rezervē laiku savā plānotājā, izturies pret to kā pret tikšanos ar savu Dvēseli, ar savu kodolu…. Atrodi, kā meditācija var iekļauties Tavā dzīves ritmā, piemēram, apņemies to darīt tieši pirms brokastīm vai uzreiz kā atgriezies mājās no darba.
5. Izvēlies piemērotu meditāciju
Jebkura meditācija var iekļaut vai apvienot vairākus elementus:
- meditācijas pozu
- elpošanas ritmu
- mudras (jeb roku un pirkstu pozīcijas)
- skatiena fokusu
- mentālo fokusu (mantra, afirmācija vai vizualizācija)
Par to, kā iemācīties meditēt, kā šos elementus apvienot, izmantot savas pieredzes bagātināšanai un kā meditāciju patiesi baudīt, mēs detalizēti runājam meditācijas pamatu ievadkursā 11 pirmie soļi meditācijā. Ja tev līdz šim meditāciju nav izdevies baudīt, ja meditācija Tev sagādā drīzāk ciešanas, nekā labsajūtu, ja domas rosās pa galvu un neizdodas fokusēties, ja ir grūti nosēdēt un nepamet fiziskais diskomforts, visdrīzāk, Tu vienkārši neesi atradusi sev piemērotu meditācijas veidu. Meditācijas veidi ir neskaitāmi un pretēji medijos kultivētajam, vismaz iesākumā, absolūtais vairums no mums nevar vienkārši atnākt, apsēsties, aizvērt acis un pusstundu nosēdēt klusumā. Tam nepieciešams zināms prāta treniņš, ko iegūsti caur…. to pašu meditāciju. Jau no pirmajām meditācijas sekundēm Tev jāsaprot, ka zināms diskomforts būs, taču tām nav jābūt ciešanām. Un apsolu – katrs var sev atrast piemērotu un baudāmu meditācijas veidu! Tā, lai gribās pie meditācijas atgriezties katru dienu, nevis bēgt no tās.
6. Uzzini, kur un kā meditāciju apgūt
Nekautrējies, atraksti man @instagram vai Facebook un es palīdzēšu Tev izvēlēties piemērotāko izaicinājumu, ar ko sākt savu ceļu meditācijā! Tu uzzināsi, kā iemācīties meditēt un vēl vairāk!