Atslodzes dienas un gavēšana

Atslodze un gavēšana nav vienkārši neēšana. Jogu tradīcijā atslodze un gavēšana ir uzskatāma par spēcīgu dziedināšanās un ķermeņa stiprināšanas tehniku – vingrinājums gluži tāpat kā tie, ko praktizējam nodarbībās. Jogi reti iesaka dienas, kurās lietojam tikai ūdeni. Varbūt reizi nedēļā – jā, bet ne ilgstoši. Tiek uzskatīts, ka ievērot mono diētu ir krietni efektīvāk un saudzīgāk pret ķermeni – jo uzņemam tieši to, kas ķermenim visvairāk vajadzīgs, tādējādi to spēcinot. Tas arī ir krietni drošāk, jo ne visiem gavēšana der.
Atslodzei un gavēšana ir jāsagatavojas, kā arī jāpārliecinās, ka tas Tev šajā dzīves posmā būs droši.
Sagatavošanās, vispirms, notiek caur diētas maiņu – sākam ar to, ka pakāpeniski samazinām un atsakāmies no ātrajām uzkodām un maltītēs iekļaujam “vieglākus” pārtikas produktus, galvenokārt dārzeņus un augļus. Ar to var aizstāt vienu maltīti dienā, tad divas, tad visas dienas maltītes. Kad šādi jūties labi un ķermenis aprod ar vieglumu, vari mēģināt atslodzi arī 3-5 dienas. Taču vēlreiz uzstāju – tas notiek ļoti pakāpeniski! It sevišķi pirmajā atslodzē, ir ļoti būtiska pieredzējušas speciālista uzraudzība.
Labākais atslodzes laiks
Jebkurš laiks ir labs, bet pavasaris tiek uzskatīts par vislabāko – tieši tas brīdis, kurā klimats mainās no auksta uz siltāku, un daba sāk mosties. Mūsu fiziskajā ķermenī tas ir laiks, kurā sāk mainīties asins ķīmiskais sastāvs un esam gatavi sevi attīrīt un būvēt no jauna.
Otrs brīdis, kas jogu rakstos izceļas ir tad, kad mums nepieciešama dziedināšana. Bet tā gan – roku rokā ar speciālistu.
Ēdienkarte ir tikai puse no procesa
Bieži fiziskā attīrīšanās ir tikai aisberga virsējā daļa, kad uzsākam atslodzi. Vislielākās pārmaiņas notiek tur, dzīlēs – sākoties mentālajam attīrīšanās procesam. Pieturēšanās pie disciplīnas var aktivizēt gana daudz dusmu un negativitātes. It sevišķi, ja zemapziņā ēdienu izmantojam, lai aizēnotu emocionālos stāvokļus. Tad vislabākā pieeja ir vērot – būt pašam sev blakus un ļaut procesam notikt.
Šī ir polaritāšu planēta un katra negatīvā doma var atklāt tās pozitīvo pretpolu. Ja iemācies izcelt pozitīvo, tad ātri vien negatīvo vari aizstāt, šādi mainot visu savu domāšanas procesu.
Atslodzes pārtraukšana
Tas, kā mēs gavēni vai atslodzi pārtraucam ir milzīga daļa no uzvaras. Jebkurš attīrīšanās process mūsu ķermeni padara ievērojami jutīgāku. Ja pēc 30 tvaicētu dārzeņu dienām, 31.dienā apēdīsi picu – tas ir tikai normāli un likumsakarīgi, ka ķermenis protestēs. Tad, kad ķermenis pierod pie viegluma, pēkšņs smagums ir divkārt smags.
Tāpēc sevišķi piedomā pie tā, kā Tu atslodzi pārtrauc – dari to lēnām un ļoti pakāpeniski.
Un atceries – jo ilgāk esi pieturējies pie neveselīgas pārtikas, jo lēnāks attīrīšanās process būs. Un tā ir labi – jo ja visa attīrīšanās notiktu momentā, ķermenim būtu par daudz!
Un vēl – ķermenim patīk justies labi! Tāpēc atgriežoties pie vecajiem niķiem, tas patiešām var visiem iespējamiem veidiem izrādīt, ka tas vēlas to labāko – justies uz saviem 100%! Ja neesi gatava pārmaiņām, neuzsāc tās!